Wybierz produkt

Alergia niklowa – porady

 
Alergia niklowa – porady

Alergia niklowa to częsty i powszechny problem ludzi na całym świecie. Jak wskazują badania, częściej dotyka kobiet i może pojawić się w każdym wieku.

Gdzie jest nikiel?

Nikiel występuje w naszym życiu w naturalny sposób – można go znaleźć w pożywieniu, a nawet wodzie. Jest również składnikiem wielu przedmiotów, z których korzystamy na co dzień. Znalazł swoje miejsce w jubilerstwie – kolczyki, łańcuszki, bransoletki, zawieszki, znajduje się w zegarkach oraz trafił do przemysłu odzieżowego, będąc składową elementów ubrań – suwaków, zatrzasków, zapięć, klamer od pasków i wielu, wielu innych.

Częstotliwość jego występowania jest problematyczna, bardzo trudno bowiem zastosować terapię eliminacyjną i pozbyć się go ze swojego życia.

Jakie problemy wywołuje?

Dokuczliwe wysypki, wyprysk kontaktowy, zaczerwienienie w miejscu, w którym styka się z alergenem, swędzenie, wysuszanie skóry, a nieleczona alergia powoduje dotkliwe zmiany skórne, aż do ropiejących, głębokich ran.

Alergia niklowa porady

Jak pokonać wroga? Uczulenia są wynikiem uszkodzonego systemu immunologicznego i medycyna – póki co – jest bezradna w skutecznym wyleczeniu problemu. Jest jednak kilka sposobów, dzięki którym życie z alergią na nikiel może stać się łatwiejsze i mniej dotkliwe.

  • Odczulanie

Istnieją różne metody odczulania, można o nich przeczytać bardzo różne opinie, niemniej, wiele osób je sobie chwali i zauważa wyraźną poprawę. Większość z nich wymaga jednak czasu, jest procesem długotrwałym i wymaga cierpliwości.

  • Eliminacja

To ponad wszelką wątpliwość metoda skuteczna – brak kontaktu z alergenem efektywnie zapobiega negatywnym skutkom uczulenia. Minusem metody jest jej trudność – o ile biżuterię z niklem można zastąpić inną, zegarek wymienić na bezpieczny, to istnieje wiele elementów, które wyeliminować trudniej – sprzączka w pasku, suwak w bluzie – to już wymaga poważniejszej „gimnastyki”, a i tak w 100% jest w zasadzie niemożliwe.

  • Blokery

To najprostsza, łatwo dostępna i skuteczna metoda. Nie leczy wprawdzie alergii na nikiel, ale umożliwia korzystanie z przedmiotów, które go zawierają bez reakcji uczuleniowej. Blokery tworzą warstwę ochronną na skórze w miejscu kontaktu z alergenem, zabezpieczając ją przed bezpośrednią stycznością z niklem. Blokery powstają w laboratoriach medycznych i ze względu na efektywność działania, cieszą się bardzo dużą popularnością.


powrót