Wybierz produkt

Jak chronić się przed alergią niklową?

 
Jak chronić się przed alergią niklową?

Alergia kontaktowa na nikiel to zmora naszych czasów. Tak bardzo powszechna i dokuczliwa, że stała się topowym tematem sympozjów i badań medycznych, próbujących znaleźć odpowiedź na pytanie, jak chronić się przed alergią niklową?

Ochrona przed alergią niklową

Leczenie każdego typu alergii jest trudne – można się odczulać, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwane rezultaty, a trwa latami, można unikać alergenu – i to w zasadzie jest najskuteczniejszym orężem w nierównej walce. W przypadku uczulenia na nikiel, sprawa jednak jest skomplikowana, a wynika to z ilości otaczających człowieka przedmiotów codziennego użytku, które zawierają nikiel.

Biżuteria, elementy wykończeniowe ubrań, sztućce, zegarki – to tylko kilka przykładów, można je mnożyć. Co więc zrobić, aby chronić się przed alergią niklową?

Nie możesz wyleczyć, więc się zabezpiecz

Próbuj unikać tych przedmiotów, z których możesz zrezygnować – zmień biżuterię, wymień zegarek, staraj się dobierać ubrania, które nie mają niklowanych elementów. Tam, gdzie okazuje się to niemożliwe, wybierz skuteczny sposób blokowania kontaktu alergenu ze skórą.

Blokery to substancje, które powstały w laboratoriach medyczno-kosmetycznych. Ich unikalny skład dba o to, aby alergen nie miał bezpośredniego kontaktu ze skórą, chroniąc ją przed gwałtowną reakcją uczuleniową. Warstwa ochronna, którą blokery tworzą, skutecznie przeciwdziała powstawaniu zmian i dokuczliwych objawów i pozwala korzystać z tych przedmiotów, bez których nie wyobrażamy sobie życia.


powrót