Wybierz produkt

Jak leczyć uczulenie na nikiel?

 
Jak leczyć uczulenie na nikiel?

To pytanie, które zadaje sobie coraz większy odsetek rozwiniętych społeczeństw na świecie. Obecność niklu w naszym życiu ma związek z postępem, rozwojem i idącym za nimi zanieczyszczeniem środowiska, a ponadto (lub przede wszystkim), nikiel jest składnikiem mnóstwa przedmiotów, które dotykamy każdego dnia. Znajduje się w zegarkach, pierścionkach, naszyjnikach, kolczykach, sprzączkach pasków, suwakach, zatrzaskach, klamkach w drzwiach, bilonie i wielu innych.

Ze względu na mnogość miejsc, w których występuje, walka z nim jest wyjątkowo trudna.

Uczulenie na nikiel – leczenie

Proces odczulania trwa dość długo i nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Nie oznacza to naturalnie, że nie należy próbować. Niemniej, do czasu uzyskania rezultatów, należy znaleźć inne środki zaradcze, które pozwolą normalnie funkcjonować i cieszyć się dobrym samopoczuciem (które objawy alergii na nikiel skutecznie obniżają).

Skórna alergia kontaktowa

Pierwszym krokiem powinna być rezygnacja z tego, co zawiera nikiel. Oczywistym jednak jest, że nie uda się to kompleksowo. Pozostanie wciąż szereg przedmiotów, które będą wywoływały alergię niklową. Tu z pomocą przychodzą blokery – smaruj skórę miejscowo, tam gdzie ma kontakt z alergenem. Blokery tworzą skuteczną barierę, która zabezpiecza skórę przed wypryskiem kontaktowym.

Objawy alergii pokarmowej

Wprowadź dietę – wyeliminuj produkty, które zawierają nikiel lub postaraj się je ograniczyć. Na liście znaleźć się powinny między innymi podroby, sery topione, gotowe produkty spożywcze (FIXy, ciasta, etc.), niektóre ryby – tuńczyk, makrela, śledź, owoce morza, czekolady i kakao, pomidory i ich przetwory (sosy, koncentraty, ketchupy), uważaj na orzechy i ziarna słonecznika, piwo i czerwone wino, soja i jej przetwory, konserwy (i wszystko to, co sprzedawane jest w metalowych puszkach).


powrót