Obroże na kleszcze dla psów.

Obroże na kleszcze dla psów.

Admin 30 lipca 2019

Urlop letni jest wspaniałą okazją, aby dać czas swojemu pupilowi. Wycieczka z ulubionym psem to niepowtarzalna możliwość, by odpocząć, jednocześnie dając pupilowi chwilę. W leciewarto uważać na kleszczach, gdyż wszystkie psy mogą być na nie podatne. Rasy psów, które potrzebują sporo aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, takie jak labradory, często są atakowane przez kleszcze. Jak można ustrzec swoje zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą formą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. Na rynku znajdziemy różne typy obroży przeciwko kleszczom. Obroże przeciw kleszczom odznaczają się kilkumiesięczną skutecznością ,a także niewysoką ceną. Są dostępne na potrzeby psów różnorodnych gabarytów, dzięki czemu z łatwością kupimy rozmiar odpowiednią dla wielkości swojego psa.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze wykorzystywane w obrożach przeciwkleszczowych mogą być olejkami eterycznymi oraz lekami na kleszcze. Leki przeciwpasożytnicze charakteryzują się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Dawka preparatu działającego na kleszcze musi być dopasowana do wagi zwierzaka, trzeba zatem upewnić się przed nałożeniem, iż znaleziona obroża na kleszcze będzie bezpieczna.

Obroża Foresto

Znanym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest firma Bayer, która produkuje obroże na kleszcze Foresto, zawierające imidaklopryd i flumetrynę, które są niepachnącymi środkami przeciw pasożytom. Istnieją dwie obroże dla psów – dla zwierząt mniejszych niż 8kg i dla psów większych niż 8kg. Te obroże działają zarówno przeciw kleszczom i na pchły, przez co zapewniają wszechstronną ochronę pupila. Obroża Foresto chroni skutecznie aż 8 miesięcy, a do tego działa od momentu aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami licznych niebezpiecznych schorzeń, jak na przykład borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Rasy psów chętnie buszujące w zaroślach, na przykład labradory, potrzebują zwiększonej profilaktyki w postaci preparatów na kleszcze, ponieważ infekcja spowodowana złapaniem kleszcza stanowi niebezpieczeństwo powikłań naszego zwierzaka. Obroża dla psa na kleszcze chroni zaatakowania zwierzęcia przez kleszcza, dlatego pozwala zabezpieczenie przed poważnymi chorobami. Dla labradorów, kochające zabawy w wodzie potrzebna jest specjalna ochrona, na przykład w formie zakropień mających środek na kleszcze albo profesjonalne szampony działające przeciwpasożytniczo. Aby chronić naszego psa podczas wakacyjnej wycieczki trzeba sprawić sobie pewne środki na kleszcze dla psa.

sklep zoologiczny kraków