Wybierz produkt

Ochrona przed alergią niklową

 
Ochrona przed alergią niklową

Popularny, otacza nas z każdej strony – nikiel, sprawca wielu problemów alergicznych. Nikiel jest powszechnie spotykany w biżuterii, zegarkach, ubraniach (zamki, sprzączki, zapięcia), znajduje się w sztućcach, klamkach drzwi, monetach i wielu, wielu innych.

Da się uciec?

Zdecydowanie nie. Choć oczywiście byłoby to najskuteczniejszą metodą pokonania uporczywych zmian i dolegliwości. Trudno jednak wyobrazić sobie, że nie dotknie się nigdy więcej bilonu lub będzie jadało bez sztućców…

Jak się okazuje, zawartość niklu jest odnotowywana również w wielu produktach spożywczych (niektórych serach, rybach, a nawet wodzie z kranu). Można więc włożyć między bajki całkowite wyeliminowanie szkodliwego czynnika alergizującego z życia.

Jak więc sobie radzić?

Skoro ochrona przed alergią niklową nie może polegać na kompleksowym pozbyciu się sprawcy problemu, trzeba znaleźć skuteczną metodę, która zabezpieczy przed powstawaniem objawów.

Przede wszystkim, należy próbować ograniczyć kontakt z niklem tam, gdzie to możliwe – a więc, zmienić biżuterię i starać się unikać niklu tam, gdzie to wykonalne. Natomiast tam, gdzie jest to nierealne, trzeba pomóc skórze się obronić.

Stosuj blokery

Ochrona przed alergią niklową to powstrzymanie kontaktu skóry z substancją drażniącą. Smaruj miejscowo skórę – tam, gdzie ma kontakt z niklem – tworząc barierę ochronną, która nie pozwala na wywołanie szkodliwej reakcji. Blokery są w pełni bezpieczne i mogą być stosowane długofalowo, a przy tym – jak się okazuje – mają wyjątkowo wysoką skuteczność.


powrót