Wybierz produkt

Ochrona przed alergią skórną

 
Ochrona przed alergią skórną

Alergia skórna ma charakter kontaktowy. Zwana również wypryskiem kontaktowym, objawia się wysypką grudkowato-pęcherzykową, swędzi, piecze, bez leczenia przeradza się w głębsze zmiany. Jednym z częściej spotykanych alergenów, wywołujących te objawy jest nikiel. Do niedawna jeszcze zupełnie pomijany, dziś obwiniany za wiele przypadków przykrych dolegliwości alergicznych.

Wilk w owczej skórze

Nikiel wydaje się całkiem niepozorny. Dlatego przez lata był ignorowany w badaniach i nie doceniano jego szkodliwości. U osób uczulonych, potrafi on jednak wywołać szereg dotkliwych zmian i dokuczliwych objawów. A wyeliminować go z życia niezwykle trudno – jest bowiem składową biżuterii, zegarków, pasków do spodni, suwaków w bluzach, zatrzasków, a nawet bilonu.

Problem bywa tym bardziej przykry, że biżuteria zdobi często okolice twarzy – objawy więc są dostrzegalne tam, gdzie najmniej chcielibyśmy je widzieć – w okolicy uszu, szyi, rąk – dłoni i nadgarstków, ale również na brzuchu i tam, gdzie skóra ma kontakt z niklem.

Znajdź sposób i wygraj!

Ochrona przed alergią skórną niestety nie opiera się na skutecznym jej leczeniu – na dzień dzisiejszy, jest to bowiem niemożliwe. Polega natomiast na zablokowaniu niklowi dostępu do skóry. Wszędzie tam, gdzie nie udaje się wyeliminować alergenu – na przykład poprzez zmianę biżuterii czy ubrań, zalecane jest stosowanie blokerów. To substancje kosmetyczno-medyczne, które tworzą na skórze warstwę zabezpieczającą i uniemożliwiającą niklowi wywołanie gwałtownych reakcji uczuleniowych.

Już nie musisz chować twarzy, stosuj łatwe w aplikacji, skuteczne i dostępne dla każdego środki blokujące!


powrót