Rodzaje kuwet

Rodzaje kuwet

Admin 19 lipca 2019

wymieniamy cztery rodzaje kocich toalet. Jest to:

– zakryte (występują również z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszczące,
– z podwójnym dnem.
Te kocie toalety różnią się tym, iż dla przykładu kociej toalety zakrytej, ograniczone jest wysypywanie się żwirku, skutkiem zastosowane w niej specjalnego filtru nie rozprzestrzenia się niemiły zapach. Przeznaczone one są dla kociaków, jakie lubią przekopywać, aczkolwiek uważaj – nie wszystkie koty są w stanie godzić się na nie, jednak większość zgadza się, aczkolwiek istnieją wyjątki, jakie za nic nie chcą wejść.
Jednak w kwestii kuwety otwartej (klasycznej), jaka jest najczęściej wykonana z materiału sztucznego, jest ta zarezerwowana dla wszelkich kotów. Powinno się pamiętać o nadającym się rozmiarze. Niektóre z nich są wyposażone w ramkę, by bez problemu podtrzymać higienę.

Kocia toaleta samoczyszcząca, fenomenalny wybór dla osoby, która naprawdę czują niechęć, aby wywiązywać się z tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w sensor ruchu. Po porze, który został przez nas zaprogramowany, bądź po tymczasowości, kuweta automatycznie uruchamia mechanizm, który zmiata brudy do kontenera, czy też do kanalizacji. W wyglądzie bardzo różni się od innych kocich toalet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest przesiewaczem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą część płynny brud zlatuje w kierunku dołu. Ten typ kuwety egzystuje w dwóch podgatunkach – w jakich można wysypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza kategoria dla takich osób, które gęsto czyszczą kuwetę.

Wymiary kuwet
Wyróżniamy trzy rozmiary kuwet, aczkolwiek są to rozmiary dla kotów jakie:

– skończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie ukończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kocia toaleta dla drobnych kociąt nie powinna być za wysoka, gdyż może nieść za sobą kłopot przy wejściu. o ile kotek już osiągnie 84 dzień życia życia, można uzyskać nową i przewyższającą rozmiarem kocią toaletę, w tym celu, ażeby wysypać stosowną ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jak kotek lubi rozkopywać i zakopywać nieczystości w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zadaszony, ale zostało na górze napisane – powinno się uważać, ponieważ określone kocięta nie akceptują takowych kuwet, większość akceptuje, jednak zdarzają się wyjątki.
Gdy nie podoba Ci się to, że kocia toaleta jest dostrzegalna w Twoim pokoju, to wolno Ci zdecydować się na kupno mebla, w jakim można włożyć do środka kuwetę, gdy tylko nadejdzie taki przypadek, bo ograniczy Cię malutka przestrzeń, to możesz się zdecydować na kuwetę narożną, którą można położyć w kącie. Dostępne są w ofercie kuwety narożne zakryte, jak i również odkryte.
Powinno się również kupić dodatki, jakie ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie nieczystości podobnie jak i użycie, blokują roznoszenie żwirku poza kuwetę i wyrównują bardzo niemiłe zapachy.
https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty-29960.html karma dla kotów