Wybierz produkt

Sucha, pękająca skóra dłoni – przyczyny

 
Sucha, pękająca skóra dłoni – przyczyny

Dłonie to wizytówka człowieka. Podajemy je na powitanie, zwracamy uwagę na to, jak prezentują się czyjeś, troszczymy się o własne, a te niezadbane sprawiają wiele problemów.

Sucha i pękająca skóry dłoni – przyczyny

Sucha i pękająca skóra dłoni może być powodowana wieloma czynnikami. Począwszy od pory roku – po zimie, noszeniu rękawiczek, wystawianiu delikatnej skóry na działanie mrozu i wiatru, ogrzewaniu albo po lecie, kiedy z kolei dłonie wystawiane są na szkodliwe działanie promieni UV i poddane działaniu klimatyzacji. Kolejną przyczyną może być niewłaściwa pielęgnacja – brak odpowiednich kosmetyków, narażanie dłoni na działanie detergentów i środków, uszkadzających barierę ochronną naskórka. Kiepski stan skóry mogą wywoływać również rozmaite choroby – niewydolność tarczycy, zaburzenia hormonalne i wiele innych. Kolejną, bardzo częstą przyczyną pękającej skóry dłoni bywają alergie. I to im poświęcimy dziś krótką chwilę.

Sucha i pękająca skóra to nie tylko estetyka

Sucha, pękająca skóra dłoni to nie tylko kiepska prezencja. Dolegliwościom towarzyszy zwykle pieczenie, swędzenie, w miejscu podrażnienia istnieją tendencje do powstawania ran i trudno gojących się uszkodzeń, wszystkiemu towarzyszy dyskomfort oraz często ból. Dlatego tak istotne jest znalezienie przyczyny oraz – w miarę możliwości – jej wyeliminowanie.

Według badań, najczęstszym alergenem kontaktowym jest nikiel. A ponieważ jest wszechobecny, to niestety jest bardzo trudny do wyeliminowania. W przypadku dłoni jednak, wystarczyć może rezygnacja z biżuterii – bransoletek, pierścionków i zegarków.

Sytuacja staje się trudniejsza, jeśli alergia na nikiel daje o sobie znać dość mocno i brak biżuterii nie wystarcza. Sprawy nie ułatwia fakt, że nikiel jest elementem bardzo wielu przedmiotów codziennego użytku, składnikiem wielu pokarmów, znaleźć go można nawet w wodzie.

Wesprzyj się blokerami

Doskonałym – charakteryzującym się wysoką skutecznością, łatwym w stosowaniu i przystępnym cenowo – rozwiązaniem są środki pielęgnacyjno-kosmetyczne specjalnego zastosowania. Istnieje szereg produktów – blokerów, które zabezpieczają miejscowo skórę filmem ochronnym, nie dopuszczając do kontaktu z alergenem. Stworzone przez specjalistów z myślą o kompleksowej eliminacji objawów alergii kontaktowej, sprawdzają się rewelacyjnie. Przeznaczone do skóry wrażliwej, mają łagodne działanie i pozbawione są substancji drażniących.


powrót