Wybierz produkt

Zaczerwieniona skóra w okolicy pępka, poznaj powody

 
Zaczerwieniona skóra w okolicy pępka, poznaj powody

Problemy skórne dokuczają coraz większej ilości ludzi na świecie. Na pewno ma to związek z zanieczyszczeniem środowiska, niehigienicznym trybem życia, trudnością w dostępności „czystego” jedzenia o prostym składzie – czyli, mówiąc krótko – postępem cywilizacyjnym. Walka z jego negatywnymi efektami idzie światu dość opornie, pozostaje więc bliższe poznanie wroga i próba eliminacji przyczyn i objawów.

Najczęstsze dolegliwości

Choroby skóry są przeważnie powodowane alergiami. Mają różne nasilenie i przebieg, ale zawsze ten sam punkt wspólny – dokuczliwe skutki. Najczęściej to wysypki, podrażnienia, swędzenie, ból i pieczenie, grudkowate wypryski, rany o małym i większym nasileniu i rozmaite stany zapalne, które w przypadku braku leczenia, prowadzą do poważnych i trudno gojących się zmian.

Zdarzają się alergie kontaktowe – np. na nikiel, które lokalizują zmiany skórne w nietypowych miejscach. Przez to diagnoza bywa trudniejsza i długa, bo wcale nie jest kojarzona z uczuleniem. Do takich przypadków należy na przykład zaczerwieniona skóra w okolicy pępka. Poszukiwanie nietypowych chorób i dolegliwości nie przynosi skutku, a przyczyna okazuje się aż zbyt prozaiczna – guzik lub suwak w spodniach.

Szkodliwy nikiel

Niepozorny składnik wielu przedmiotów użytku codziennego – w tym elementów wykończeniowych odzieży. Jak wskazują badania, alergen jest przyczyną dolegliwości wielu osób. Ale jak zabezpieczyć się przed suwakiem w spodniach?

Stosuj blokery

Najprostszą metodą jest użycie blokerów – kosmetyków, których skład opracowany został w laboratoriach, poszukujących skutecznej metody na zapobieganie objawom tam, gdzie wyeliminowanie czynnika drażniącego nie jest możliwe. Krem stosowany w miejscu kontaktu alergenu ze skórą, tworzy na niej barierę ochronną, zabezpieczając przed wystąpieniem reakcji uczuleniowej.

Choć blokery nie leczą przyczyny i nie pozwalają jej wyeliminować, umożliwiają całkiem proste, nisko kosztowe i szybkie pozbycie się trapiącego problemu.


powrót